1 360 Derece Pazarlama İletişimi Nedir? | Lusso Creative Agency

360 Derece Pazarlama İletişimi Nedir?

En temel anlamıyla pazarlama; ürün ve hizmetlerin satış hacmini yükseltmek için ortaya koyulan etkinlikler bütünüdür. Günümüzde internet ve sosyal medyanın gelişimi ile birlikte yeni pazarlama yöntemleri ve stratejileri ortaya çıktı. 360 derece pazarlama iletişimi de pazarlama alanında çok yönlülüğü, tüm kanalları aktif olarak kullanmayı ve bütünlüğü ifade eder. Bu blog yazımızda 360 derece pazarlama iletişimi nedir? ve etkin olarak nasıl kullanılır? konularını ele alacağız.

360 derece pazarlama iletişimi, pazarlama stratejilerinin günümüzde internet ve sosyal medya ile birlikte yeni bir yön kazandı. 360 derece pazarlama iletişimi kurulurken potansiyel alıcıların bir ürün veya hizmeti satın alma eğilimini artırmaya yönelik çalışmalar yapılmalıdır. Bir işletmenin ürün ve hizmetlerinin tanıtımını yapabilmesi ve yeni kitlelere ulaşabilmesi için bütçesi doğrultusunda pazarı etkileyebilecek her alanda etkin bir şekilde var olması gerekir. 360 derece pazarlama iletişimi eski zamanlarda radyo, gazete, dergi ve televizyon aracılığı ile yapılan pazarlama çalışmalarının günümüzde internet ve sosyal medyaya taşınmasını gerektirir.

360 derece pazarlama iletişimi yöntemleri nelerdir?

360 derece pazarlama iletişimini etkin şekilde sağlamak için farklı sosyal medya hesapları ve platformlarda süreklilik sağlamak, özgün ve ilgi çekici içerik paylaşımlarında bulunmak, diğer sosyal medya sayfalarında tanıtım ve reklamlara yer vermek, müşteri iletişimi politikalarına önem vermek, görsel ve altyapı olarak kullanıcı dostu, arama motoru odaklı bir web sitesine sahip olmak, e-posta sistemini aktif olarak kullanıp müşterilerin geri dönüşleri üzerinde çalışmalar yapmak önem arz etmektedir.

Müşterilerinizle etkin şekilde 360 derece pazarlama iletişimi kurmak, web siteniz ve sosyal medya hesapları ile bu pazarda profesyonel bir görünüm elde etmek isterseniz Lusso Creative hizmetlerini inceleyebilirsiniz.

Aklınızda bir proje mi var?

Yeni projeler bizi heyecanlandırıyor! İletişime geçin detayları görüşelim.